O nás a jak to děláme

Praktické poznatky z praxe

Mzdovému účetnictví se věnuji přes 20 let

S nástupem výkoných počítačů a účetních softwearů se práce mzdových účetních zpřehlednila a naše kancelř se v podstatě celá digitazovala, uchováváme data v bezpečí na Cloudu, proto není problém cokoli vyhledat a doručit v elktronické podobě. Vše v souladu se zásadou ochrany osobních údajů.

bez starostí

Změny k přístupu k informacím

Co vše musí umět mzdová účetní ?

Samozřejmě to je zákoník práce, občanský zákon, okrajově pracovní právo. S tím souvisí neustálé vzdělávání a změnách v zákonech, ale i o změnách ve výpočetní technice. Dále musí umět komunikovat, jak písemnou, tak ústní formou, v některých případech je lepší zvednout telefon a dotyčnému problematiku vysvětlit ústně, než psát sáhodlouhé emaily s nulovým výsledkem.

Dobrým příkladem jsou například exekuce zaměstnanců. S exekucemi jsou spojeny tzv. více práce, musíme vědět jaké jsou přednostní, jaké jsou nepřednostní, kdy byla exekuce doručena prvnímu zaměstnavateli. Umět tyto údaje zadat do systému a v neposlední řadě komunikovat s exekutory, kteří mají právo na určité informace, například, celkové pořadí jejich konkrétní exekuce a výši ostatních exekucí a jejich rozdělení na přednostní a nepřednostní.